Tehnikuma audzēkņus izglīto par videi draudzīgu pieeju

Kā dzīvot videi draudzīgāk? Šodien šo jautājumu ar Jelgavas tehnikuma audzēkņiem pārrunāja uzņēmuma “Jelgavas komunālie pakalpojumi” pārstāvji - izglītības iestādē norisinājās informatīvais pasākums, realizējot aktivitātes Vides izglītības fonda Ekoskolu programmā.

Pasākuma gaitā šķirošanas stacijas “Brakšķi” vadītājs ieskicēja atkritumu “dzīves” ciklu – no brīža, kad sākam uzskatīt konkrētās lietas par atkritumiem – un līdz pat brīdim, kamēr tās nonāk apstrādes vai apglabāšanas stadijā. Jauniešiem demonstrēti dažādu atkritumu veida paraugi, uzskatāmi parādot, kādēļ šķirot ir svarīgi un kādus tautsaimniecībā izmantojamus resursus procesā iespējams atgūt.

Vienlaikus prezentācijas gaitā ieskicēta arī cilvēku atbildība preču patēriņa un izvēles procesā. Audzēkņus pārsteidza fakts, ka vidēji iedzīvotājs Latvijā gada laikā rada 479 kilogramus atkritumu. Tas savukārt tikai apliecina: mūsu katra šķietami “mazajām rīcībām” tomēr ir liela ietekme.

Pasākuma noslēgumā pēc izglītojošā video par atkritumu apstrādes procesu poligonā, neizpalika arī bez atsevišķu interesentu jautājumiem: kādēļ nedrīkstam dedzināt atkritumus? Kā pareizi utilizēt spuldzes? Kāpēc šīferis klasificēts kā bīstamie atkritumi? Uzņēmuma pārstāvji atzīst: Atbildes, protams, tika sniegtas, savukārt jautājumi ir apliecinājums jauniešu interesei un motivācijai zināt vairāk un tas ir lielākais gandarījums.

IMG 1829