Jaunumi

Nedaudz pieaugs maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

          Izskatot 2021.gada budžeta projektu, Saeima atbalstīja grozījumus Dabas resursu nodokļa likumā, kas paredz 30% pieaugumu nodokļa likmei par atkritumu apglabāšanai, proti, no 50 EUR līdz 65 EUR par tonnu.

Tas nozīmē, ka maksas pieaugums vienam Jelgavas pilsētas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotajam mēnesī būs 19 centi, tādējādi kopējā summa par atkritumu apsaimniekošanu sastādīs 3,92 EUR (t.sk. PVN) mēnesī.

Trešdien, 25.novembrī, SIA „Jelgavas komunālie pakalpojumi” (JKP) nosūtīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai apstiprināšanai jauno tarifa projektu.

„Summu, ko iedzīvotāji maksā par atkritumu apsaimniekošanu, veido dažādas komponentes, un, ja pieaug viena no tām, tas ietekmē kopējo summu. Šajā gadījumā pieaugums iedzīvotājiem sastādīs 5,1%.

        Jelgavniekiem tomēr ir iespēja ietaupīt uz atkritumu apsaimniekošanu, uzņemoties vairāk atbildības. Nodrošinot, ka mājai piesaistītajos atkritumu konteineros savus atkritumus nemet svešinieki, konkrētajā mājā samazinātos sadzīves atkritumu apjoms un aprēķinu būtu iespējams veikt pēc faktiski izvestā apjoma. Dzīvokļu īpašnieku kopībai ir iespēja pieņemt lēmumu par atkritumu laukuma izveidošanu un organizēt tā izbūvi, lai maksimāli atturētu nepiederošas personas no brīvas piekļuves atkritumu konteineriem. Izmaksas par atkritumu izvešanu ir iespējams samazināt arī, šķirojot atkritumus. Šķiroto atkritumu izvešana ir bez papildus maksas, un, neliekot sadzīves atkritumu konteinerā to, ko iespējams ievietot šķiroto atkritumu tvertnē, būtu iespējams samazināt nešķiroto  atkritumu apjomu un attiecīgi izmaksas par to izvešanu,” uzsver JKP valdes loceklis Alvils Grīnfelds.

Attiecībā uz privātmājām un citiem klientiem, pašreizējais rēķins arī palielināsies par 5,1%. Jaunā kartība stāsies spēkā 2021.gada 1.janvārī.

Klientu apkalpošanas daļa ir atvērta

“SIA "Jelgavas komunālie pakalpojumi" informē:

Klientu apkalpošanas daļa ir atvērta, tomēr aicinām iedzīvotājus klātienē vērsties tikai īpašas nepieciešamības gadījumā un ievērot, saistībā ar vīrusa COVID-19, valsts noteiktos ierobežojošos pasākumus un ievērot 2m savstarpējo distanci.

Iedzīvotāji joprojām tiek apkalpoti attālināti pa telefonu un ar e-pasta starpniecību:

  • Klientu daļa: 63026010; 63048965; 28626261; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • Būvgružu izvešana un pārvietojamo tualešu noma: 63023469; 29425342; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ka arī aicinām, izmantot sadaļu e-pakalpojumi: https://pakalpojumi.komunalie.lv/lv/login

Paziņojums par poligona "Brakšķi - 2.kārta" tarifa projektu

SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi”, kā sadzīves atkritumu apglabāšanas sabiedriskā pakalpojuma sniedzējs, informē Jūs, ka 09.03.2020. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (Regulators) iesniedzām sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifa projektu atkritumu poligonā "Brakšķi– 2.kārta”, Līvbērzes pagasts, Jelgavas novads, kas aprēķināts saskaņā ar Sadzīves atkritumu apglabāšanas pakalpojuma tarifa aprēķināšanas metodiku (spēkā no 23.01.2018.). Saskaņā ar likuma Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem 21.panta (3)daļu, SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” informāciju par aprēķināto tarifu projektu 17.03.2020. publicēja oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" https://www.vestnesis.lv/op/2020/54.DA1 .

Pierakstīties šai RSS barotnei